Jeśli chcesz posłuchać tekstu, zaznacz go i kliknij głośniczek.   Click to listen highlighted text! Jeśli chcesz posłuchać tekstu, zaznacz go i kliknij głośniczek. Powered By GSpeech

Od 14 do 25 maja br. odbywały się w szkole Dni Języków Obcych. Uczniowie uczestniczyli w konkursach wiedzy o krajach z trzech obszarów językowych, przygotowali prace plastyczne nt. ”Dlaczego warto uczyć się języków obcych?”. Przedstawili również prezentacje multimedialne nt. „Zwiedzamy świat”. W trakcie zajęć młodzież poznawała historię, tradycje i zwyczaje innych krajów oraz oglądała filmy w oryginalnej wersji językowej: „Good bye Lenin”, „Stadt der Engel”, „Bienvenue chez les Ch’tis”, „Le domaine des dieux”. Młodzież przygotowała też prace na wystawkę o Chorzowie „Chorzów-ma ville”. Na zakończenie trzyosobowe reprezentacje klas wzięły udział w konkursie „Niepodległość” w 100 językach świata. Zwyciężyła klasa 2B z imponującym wynikiem 99 punktów. Zobacz.

Współpracujemy z:

JSN Pixel template designed by JoomlaShine.com
Click to listen highlighted text! Powered By GSpeech